مراسم اُماژ

دسته بندی :
منابع انسانی
مراسم اُماژ چهاردهم اسفند ماه در خانه کارمان لواسان با حضور جناب آقای محمد ایروانی مدیرعامل شرکت انرژی دانا و جمعی 70 نفره از همکاران برگزار شد.
در این مراسم که با هدف تقدیر و قدرانی از همکاران 5، 10، 15 و 20 ساله انرژی دانا برگزار گردید، همکاران ستادی و دفتر مرکزی از خاطراتشان در طول سال‌های حضورشان گفتند، از روزهای تلخ و شیرینی که هر‌کدام به‌نوبه خود سببی گشته بود تا بتوانیم طولانی‌تر در کنار دوستانمان در انرژی دانا باشیم. به پای صحبت‌هایشان نشستیم و مصادیق ارزش‌های انرژی دانا را در کارخود بیان کردند. جناب آقای محمد ایروانی مدیر عامل مجموعه نیز در این دورهمایی از همکاران بموجب همراهی متعهدانه و متخصصانه در طی این سال‌ها در جهت توسعه و پیشرفت انرژی دانا تشکر نمودند.
زِ شمع انجمن آموز آیین وفاداری                          که تا دارد نفس در تربت پروانه می‌سوزد
 
 
اُماژ، یک وام‌واژه با ریشه‌ی فرانسوی است که آوایی بسیار نزدیک به واژگان فارسی دارد، چراکه هر دو زبانِ فارسی و فرانسوی هم‌ریشه‌اند. این واژه در مفهوم، دلالت بر عملی دارد که نشانه‌ی تکریم و وفاداری است. اُماژ در اصل به مراسم اعلام رسمی بیعت با بزرگان قبیله و بزرگداشت و ادای احترام به آن‌ها اطلاق می‌شده است. اجداد و نیاکان ما ایرانیان به هر بهانه‌ای سعی داشتند که با برپایی مراسم جشن و شادی و گردهمایی سپاسگزاری خود را بیان کنند. 
ضمن عرض تبریک به سرکارخانم خازنی به موجب بازنشستگیشان خوشحالیم که این مراسم فرصتی را به وجود آورد تا بتوانیم از ایشان بابت تمام زحماتی که طی سال‌های گذشته در انرژی دانا کشیده‌اند تشکر نماییم. همچنین آرزومندیم که همواره موفق و سرفراز باشند.
مراسم اُماژ برای اولین بار در انرژی دانا برگزار شد و امید است که بتوانیم هرساله در این مراسم در کنار شما عزیزان متعهد به انرژی دانا باشیم.
 
برچسب ها :

ما به سوالات شما پاسخ می دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *