آغاز رسمی پروژه لرزه‌نگاری سه‌بعدی تنگ بیجار

دسته بندی :
خدمات ژئوفیزیکی

​فریدون عباسی، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به همراه چند تن از اعضای این کمیسیون و نمایندگان ایلام در مجلس، عصر جمعه (۱۱ مهرماه ۹۹) با حضور در منطقه عملیاتی تنگ بیجار در استان ایلام از روند توسعه این میدان گازی و طرح های در دست اقدام از جمله پروژه های لرزه نگاری بازدید کرد.

در این بازدید سام الدین اسماعیلی؛ رئیس اداره ژئوفیزیک شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و داوود سرباز، مدیرعامل شرکت کسب و کار ژئوفیزیک انرژی دانا به تشریح جزییات عملیات لرزه نگاری در میدان تنگ بیجار پرداختند.
مرحله اول طرح لرزه نگاری اکتشاف نفت و گاز دانا در منطقه بانکول و بابا گیر ایوان بالغ بر ۴۵۰ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است و در مرحله دوم در میادین نفتی بیجار و دلاوران از سومار تا صالح آباد در مرحله مقدماتی ۴۰۰ نفر و در پیک کاری نیز بالغ بر ۸۰۰ نفر اشتغالزایی در پی خواهد داشت.
گاز و مایعات تولیدی در مرکز بهره برداری تنگ بیجار پس از فرآورش به پالایشگاه گاز ایلام ارسال می شود. با تکمیل فاز دوم توسعه میدان تنگ بیجار ظرفیت تولید روزانه گاز به ۱۱ میلیون مترمکعب افزایش خواهد یافت.
 
پروژه لرزه نگاری سه بعدی در راستای رفع ابهامات ساختمانی و مخزنی میدان های گازی تنگ بیجار و دلاوران، شناسایی دقیق پارامترهای مخزنی، کاهش ریسک حفاری، تضمین تامین خوراک پالایشگاه و پتروشیمی ایلام و توسعه فاز دوم میدان تنگ بیجار برنامه ریزی شده است.
در این پروژه هماهنگی خوبی میان شرکت نفت مناطق مرکزی و شرکت انرژی دانا با استانداری و اداره کار استان ایلام برای استفاده از نیروی کار بومی ایجاد شده است که منجر به بهره مندی هرچه بیشتر از توان نیروهای بومی استان شده است. همچنین در زمینه ایفای نقش مسئولیت های اجتماعی در این منطقه، اقدامات قابل توجهی از سوی شرکت نفت مناطق مرکزی انجام شده است.

ما به سوالات شما پاسخ می دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *